czwartek, 2 lipca 2015

VII Pielgrzymka Biegowa Michałkowice-Jasna Góra.

VII pielgrzymka biegowa „Śladami Jana Pawła II po Ojczystej ziemi”.
                      Trasa: Siemianowice Śl./par.Michałkowice - Częstochowa- Jasna Góra

Pobiegli do Królowej…
W sobotę 27.06.2015r. od świtu na placu parafii św. Michała Archanioła w Michałkowicach,  panował niezwykły o tej porze gwar i ruch. Najpierw pojawili się uczestnicy pieszej pielgrzymki parafialnej, a później z pielgrzymki biegowej, zorganizowanej przez tut. Akcję Katolicką. Jedni i drudzy za cel obrali Sanktuarium MB Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie. Długość trasy to ok. 70 km. Po błogosławieństwie ks. proboszcza, pątnicy piesi wyruszyli o 6.30 po wcześniej odprawionej Mszy świętej. Natomiast nasz pierwszy biegacz wystartował o godz.7.00. Ze względów organizacyjnych zmieniliśmy trasę i jej długość. Bieg sztafetowy od początku odbywał się w sprzyjającej pogodzie i w dobrych humorach. Zmiany biegaczy następowały w ustalanych na bieżąco miejscach. Trasa prowadziła przez ciche, malownicze miejscowości i duktami leśnymi. Po drodze spotykaliśmy piesze  pielgrzymki z różnych stron Polski. Na Jasnej Górze byliśmy ok. godz.13.00. Po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy we Mszy św. w kaplicy przed cudownym obrazem MB Królowej Polski. Dla wszystkich było to wielkie duchowe przeżycie. Tam każdy, obok głównych intencji, złożył swoje osobiste prośby do Matki Bożej. W drodze powrotnej zajechaliśmy do sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie , gdzie w parku klasztornym, Ojcowie Paulini przygotowali nam ognisko. Było prawie rodzinnie, miło i smacznie. Po godz. 19.00 byliśmy już z powrotem w Michałkowicach. Dzięki Opatrzności Bożej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, szczęśliwie zakończyliśmy siódmą pielgrzymkę biegową, z mottem ”Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.
●Najmłodszy uczestnik to 9-letni Dominik, który na rowerze przejechał ok.50km zaś najstarszy, to jego ojciec Darek 37 lat. Jak z tego widać była to sztafeta młodości. Całość pielgrzymki zabezpieczała grupa osób z minibusem i samochodami, przewożąca zmienników biegaczy oraz niezbędne bagaże.

Wśród motywów pielgrzymki biegowej jest to: aby drogi, którymi wędrował św.Jan Paweł II po naszej Ojczyźnie były zawsze otwarte, nie poszły w zapomnienie i aby nie zarosły chwastami.
Reportaże realizowały: TVP Katowice, Radio eM, Radio Jasna Góra.
Dziękujemy za życzliwość i ofiarność wszystkim darczyńcom oraz za wsparcie modlitwą.

Organizatorzy:
> Parafia św.Michała Archanioła w Siemianowicach Śl.

> Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
> Grupa biegaczy maratończyków
> Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej - Katowice
                                                                                                                        Opracował S.Wieczorek
Foto: Jan WIECZOREK

                                      Czerwiec-2015r.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz