sobota, 7 czerwca 2014

1-sza taka Konferencja o pracy i dla pracy...


1-sza Konferencja o pracy i dla pracy.
Dnia 14 czerwca 2014r. w Krakowie odbędzie się wspólna konferencja nauki, biznesu, administracji i środowisk chrześcijańskich. Konferencja LABOR OMNIA VINCIT jest poświęcona problematyce pracy i skupia się głównie na jej poza finansowych wymiarach: duchowym, psychologicznym, społecznym. W zamierzeniu organizatorów Konferencja ma być konstruktywnym głosem środowisk nauki i biznesu, w reakcji na negatywne zjawiska takie jak:  bezrobocie, przedmiotowe traktowanie pracowników,  deprecjacja wartości pracy,  „wyścigi szczurów”, demoralizacja pracowników i pracodawców,  bezradność młodzieży na rynku pracy, kryzysowa sytuacja specjalistów po 50-ce  itp.
Problemy te były wielokrotnie omawiane, ale celem konferencji jest przywrócenie godności pracy, koncentracja uwagi na wartościach i pokazanie wzorcowych postaw w obliczu wyzwań współczesnego rynku pracy.W programie konferencji znajdą się takie bloki jak: WARTOŚCI PRACY (wykładowcy Z KUL, UJ, UPJPII), WYZWANIA RYNKU PRACY (wykładowcy z AGH) oraz blok PASJA – PRACA - PIENIĄDZE (dedykowany dla młodych), w którym gościem specjalnym będzie Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz („Czat na żywo z ministrem”). W Konferencji wystąpią również - w charakterze prelegentów, moderatorów i dyskutantów – powszechnie znani przedsiębiorcy, pracodawcy a także przedstawiciele zarządów dużych korporacji.
Zaplanowano dodatkowe atrakcje towarzyszące, takie jak: konkurs fotograficzny LABOR OMNIA VINCIT i wystawa prac laureatów; kiermasz książki, konsultacje z doradcami zawodowymi oraz przegląd filmów fabularnych powiązanych tematycznie z przesłaniem Konferencji.
Program przygotowany jest z myślą o szerokim spektrum słuchaczy, przede wszystkim z grup takich jak:  przedsiębiorcy i pracodawcy, menedżerowie HR, pracownicy administracji i samorządów, nauczyciele akademiccy, studenci, pedagodzy, doradcy zawodowi, pracownicy Urzędów Pracy i Ośrodków Pomocy Społecznej oraz wszyscy inni zainteresowani tematyką pracy. Konferencja LABOR OMNIA VINCIT w zamierzeniu ma być wydarzeniem cyklicznym - dorocznym.
Organizatorzy:
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT”
Fundacja „TALITHA CUM”
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

Więcej informacji o konferencji na: http://www.laboromniavincit.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz