środa, 7 stycznia 2015

ORSZAK Trzech Króli K-ce 6.01.2015r.

Czwarty katowicki Orszak Trzech Króli - 2015r.
● Niech radość nie minie w naszej rodzinie! – wołali uczestnicy tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który  6 stycznia 2015r. przeszedł ulicami Katowic. W tym wielopokoleniowym korowodzie, maszerowało kilka tysięcy małych i dużych mieszkańców archidiecezji katowickiej oraz wielu gości.
Mędrców ze wschodu prowadziła gwiazda, kometa. Was prowadzi Jezus Chrystus! Idźcie z Nim i mówcie o Nim wszystkim napotykanym na drodze – powiedział do uczestników Orszaku metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który wraz z dwoma nowo wyświęconymi biskupami pomocniczymi: bp. Markiem Szkudło i bp. Adamem Wodarczykiem, pobłogosławili im na drogę.
● Organizatorzy przygotowali korony, śpiewniki kolędowe i oznaki samoprzylepne  dla uczestników Orszaku Trzech Króli. Kilka miesięcy przygotowań, rzesze dobrych i chętnych ludzi do pomocy oraz sponsorów, zaowocowały przepięknym widowiskiem. Większość wolontariuszy pochodzi z katowickich szkół, które chętnie włączyły się w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.
● Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli konno spod katedry Chrystusa Króla za Gwiazdą Betlejemską, w poszukiwaniu nowo narodzonego Mesjasza. Tym razem trasa wiodła ulicami: Wita Stwosza, Kochanowskiego, św.Jana, al.Korfantego przez rondo do sceny ze stajenką pod „Spodkiem”,  tj. ostatniego etapu drogi Orszaku.
Na trasie przemarszu przedstawiono scenki:
-spotkanie z Królem Herodem na schodach kina „Rialto”,
-aniołów zachęcających do pokonywania trudności na drodze do nieba,
-walka dobra ze złem przy pomniku Powstań Śląskich.
W tym roku w pochodzie wyróżniały się duże grupy dzieci, począwszy od maluchów
w wózkach, na rękach rodziców oraz większych, przebranych w historyczne postacie. W orszaku panowała rozśpiewana atmosfera radosnego święta Bożego Narodzenia i objawienia się Mesjasza, Mędrcom oraz Światu.
Przybyli do stajenki Trzej Królowie oddali pokłon Bożemu Dzieciątku oraz złożyli dary mirrę, kadzidło i złoto. Wspólne kolędowanie przed stajenką było ostatnim etapem królewskiego orszaku w Katowicach.
Natomiast w hali „Spodka” o godzinie 18.00 rozpoczął się koncert „Betlejem w Spodku”.
Oprac.uczestnik orszaku S.Wieczorek


Aniołowie z wysokości zachęcali 
do pokonywania trudów na drodze
do obranego celu ,do nieba...Chór anielski


Najmłodsze królewiątku...

Dziecięcy oddział orszaku do dzieciątka Jezus...


Śliczne, urodziwe panie ubrane po śląsku... 

Zwycięska walka dobra ze złem...
Foto: Stefan Wieczorek - 2015-01-06

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz